Кві 07

Домашні завдання з фізичної культури

Вправи для м’язів шиї

1. В. п. – стоячи спиною до стінки ноги на ширині плечей, руки на пояс. Нахили головою вперед. Теж тільки стоячи обличчям до стінки, нахили головою назад.
2. В. п. – упор стоячи ноги на ширині плечей нахилившись з додатковою опорою головою. Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо, по колу. На перших заняттях вправи виконуються з опорою рук
3. В. п. – міст на голові з опорою руками. На перших заняттях вправи виконуються з опорою рук.
4. В. п. – в парах, стоячи обличчям друг до друга, на відстані пів кроку. Покласти долоні рук на потилицю партнера, упираючись ліктями у його груди. Силою рук нахилити голову вперед. При розгинанні голови чинити опір.

Вправи для м’язів рук і плечового пояса.

5. В. п. – упор лежачи. Згинання і розгинання рук.
6. В. п. – теж саме,Ітільки ноги на підвищеній опорі.
7. В. п. – теж саме, тільки долаючи опір, що надається партнером .
8. В. п. – вис. лежачи. Підтягування у висі лежачи. В кості «перекладини» використовується металева, або дерев’яна жердина (довжиною 80 – 100 см.) достатньої міцності.
9. В. п. – стоячи зігнувшись, наступивши на зложений у декілька разів гумовий бинт, утримуючи за кінці. Згинання і розгинання рук.
10. В. п. – упор стоячи руки в сторони на двох столах. Рух тіла вниз-вверх. Напруженість м’язів регулюється відстанню між столами .
11. В. п. – сидячи за столом поставити руху ліктем на стіл, захопити кисть партнера (мал. 36). Боротьба рухами: 1-й варіант – стараємося притиснути руку партнера до столу: 2 варіант – намагаємось розгорнути руку партнера. Вправа виконується як і лівою, так і правою
12. В. п. – стоячи ноги на ширині плечей, руки вперед. Рухи рук вверх-шгз. долаючи натяги гумового бинта, утримування ногами .
13. В. п. – стоячи ноги на ширині плечей, нахилитися, руки вверх, утримати за кінцями гумового бинта, закріпленого за трубкою або дерев’яну ручку. Рухи рук вверх-шгз. вліво-вправо.
14. В. п. – теж. тільки спиною до точки кріплення бинта, руки вниз. Руки рук вперед-вниз, сторони- вверх.

15. В. п. – упор лежачи на двох стільчиках. Згинання і випрямляння рук. рухи тіла вниз-вверх. Напруження м’ярів регулюється відстанню між стільчиками.
16. В. п. – стоячи ноги на ширині плечей, захопити партнера за передпліччя злегка зігнутих і розведених в боки рук. Долаючи опір, звести їх разом. У цій вправі, як і в багатьох других парних вправ, загрузка падає на обох партнерів.
17. В. п. – перший – лежить на спині, руки вперед, другий – стає в одному кроці від голови партнера та бере його за руки. Виявляти опір партнеру, який опускає руки до доторкання підлоги, поступово ослаблює натиск на руки лежачого партнера, дати йому можливість прийняти в. п.
18. В. п. – стоячи ноги на ширині плечей, руки тримають бинт, зложений у декілька разів. Розведення рук у сторони.
19. В. п. – стоячи ноги на ширині плечей, у правій руці бинт, долаючи натяг бинта, поворот тулуба вліво. Теж саме і другою рукою.
Вправи з бинтом легко міняються. Для цього потрібно лише повернутися кругом, випрямити або
навпаки, нахилитися; виконувати вправу прямими та зігнутими руками і т. д.